SKŁADKA CZŁONKOWSKA

Czesne za treningi w wysokości 120 zł prosimy wpłacać do 10-tego dnia każdego miesiąca na konto:

STOWARZYSZENIE MKS SYGNAŁ LUBLIN

ul. ZEMBORZYCKA 3, 20-450 LUBLIN

w tytule prosimy wpisać: "czesne za treningi", imię i nazwisko dziecka, rocznik oraz miesiąc, za który robimy opłatę.

Wzór tytułu przelewu:

czesne za treningi JAN KOWALSKI 2004-09

Pierwsze dziecko - 120zł

Drugie dziecko - 60zł

Trzecie i następne dziecko - 0zł

LIST DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice!
Chcielibyśmy bardzo podziękować za powierzenie nam Państwa dziecka. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zarówno dzieci, jak i rodzice czuli się u nas dobrze. Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować , jakie cele przyświecają nam w pracy na obszarze piłki nożnej dzieci. Na początku rzecz najważniejsza: Wyuczenie specyficznych technik piłkarskich lub prawidłowych taktycznych zachowań nie jest w tym przedziale wiekowym najważniejsze. Nie oznacza to jednak, że dzieci nie uczą się u nas grać w piłkę nożną!

Strzelić piłką w zamierzonym kierunku, biec z piłką przy nodze, przyjąć piłkę bez pomocy rąk , strzelić bramkę i zapobiegać ich utracie: Te elementy podstawowe powinny być dzieciom przyswajane podczas różnych form treningu oraz w czasie meczu.
Równie ważne jest jednak, aby nauczyły się u nas:
• jak odnaleźć się w grupie rówieśników,
• dążenia do wspólnie wytyczonego celu ,
• prawidłowego nastawienia do zwycięstw i porażek,
• respektowania przeciwnika,
• akceptowania i przestrzegania reguł gry.
Państwa dziecko może również:
• rozwijać własne pomysły podczas pracy z przyrządami sportowymi,
• rozwijać ogólną sprawność ruchową podczas różnych sytuacji meczowych,
• polepszyć zdolności koordynacyjne, takie jak zręczność, sprawność , zdolność szybkiej reakcji oraz
• rozwinąć w sobie radość z gry i z uczestniczenia w życiu drużyny.
    Proszę się zatem nie dziwić , gdy podczas treningu obserwują Państwo zabawy ruchowe, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z piłką nożną: wspinanie się , balansowanie, podskakiwanie, rzucanie, skakanie itd. to podstawowe umiejętności , które powinny być rozwijane , a które w efekcie końcowym pomagają długofalowo w rozwinięciu piłkarskich umiejętności. Naturalnie piłka nożna i gra w piłkę nożną pozostają esencją treningu.
    Oczywiście będziemy rozgrywali mecze z innymi drużynami. Nie chodzi nam jednak o to, aby wygrać jak najwięcej spotkań. Dużo bardziej chcemy, aby dzieci zażywały ruchu i czerpały radość z gry. Dzieci w tym wieku nie trzymają się jeszcze wyznaczonych pozycji i nie spełniają ściśle wyznaczonych im przed meczem zadań. System gry jest w tym momencie zbyt skomplikowany. Państwo, ich Rodzice, nie decydujecie także jeszcze w jakiej szkole mają się dalej kształcić Wasze pociechy.
    Dzieci uczą się najlepiej, gdy mogą zebrać doświadczenie na każdej pozycji. Dlatego też będziemy z meczu na mecz, a czasem również w jego trakcie zmieniać pozycje na boisku.

Jest rzeczą również. w pełni jasną, że każde dziecko będzie zmieniane, tak aby inni także mieli możliwość gry. W interesie dzieci nie możemy uzależniać zmian od tego, czy ktoś grał dobrze czy trochę gorzej. Zasadniczo nie powinno się podczas gry naszych najmłodszych dokonywać indywidualnych ocen. Aby nie powstało mylne wrażenie: Cieszymy się również ze zwycięstw! Jednakże nie chcemy wygrać za wszelką cenę, tak aby nie musieć szybko zmieniać słabszych lub niektórym nie dawać w ogóle możliwości gry, lub poprzez przypisanie dziecka do jednej pozycji np. obrońcy lub bezrobotnego/przemęczonego atakami bramkarza pozbawić go radości z gry.
    Do przekazania tych informacji wybraliśmy formę pisemną. ponieważ są one dla nas bardzo ważne. Zapraszamy także do jak najczęstszych odwiedzin treningów naszych dziecięcych drużyn. Trenerzy naszych drużyn będzie wdzięczny za każdą sugestię z Państwa strony.

Sztab Szkoleniowy MKS Sygnał Lublin

BADANIA LEKARSKIE

Przypominamy o konieczności wykonania obowiązkowych badań lekarskich u lekarza medycyny sportowej dla zawodników powyżej 6 - go roku życia. Powyższe badania wykonuje się dwa razy w roku, co 6 miesięcy.

KODES RODZICA

1. UCZ DZIECKO PUNKTUALNOŚCI NA WŁASNYM PRZYKŁADZIE
  2. ZAWSZE ZACHECAJ DO GRY ZGODNEJ Z ZASADAMI FAIR PLAY
  3. OKLASKUJ ZAWSZE ZESPÓŁ SWOJEGO DZIECKA NA RÓWNI Z ZESPOŁEM PRZECIWNIKA