OPŁATY A KORONAWIRUS?

Dodano 2.4.2020

 

W bieżącym czasie praktycznie wszystkie kluby, akademie, szkółki i UKS-y zawiesiły swoje zajęcia.

Powód?

Zagrożenie spowodowane pandemią Koronawirusa - co jak najbardziej popieram. Na stronach www, portalach, w postach, w smsach czy telefonach od rodziców pierwsze co można było usłyszeć : ,,Czy składki też są zawieszone?'', ''Jak płacimy''?

 

Drodzy Rodzice, nie ma co ukrywać, ale w wielu przypadkach zawieszenie składek najbardziej dotknie nas - trenerów. Dotnie nasze kluby, akademię, szkółki i UKS-y.

 

W większości wyżej wymienionych podmiotów opłaty są związane z członkostwem w klubie, a nie za poszczególne zajęcia. Nie jest tajemnicą, że utrzymujemy się głównie, o ile nie w całości, z opłacanych przez Was składek. Dziś wiemy, że zajęcia nie będą odbywać się conajmniej do 13.04 (albo dłużej). W większości przypadków koszty wynajmu hali są opłacane z góry, czy innych opłat pozwalających na funkcjonowanie klubu. Wasze opłaty m. in. są przekazywane właśnie na wynajem obiektów sportowych czy wynagrodzeń dla trenerów.

 

Doskonale rozumiem, że ciężko płacić za zajęcia, które nie odbywają się.

 

Prosimy nam uwierzyć, czyli trenerom, że tak samo jak dla Was, dla Waszych dzieci/młodych zawodników jest to bardzo trudny czas. Nie możemy doczekać się spotkania na zajęciach z Waszymi pociechami, jak wrócimy do regulaminowych treningów.

 

Przez najbliższy czas kiedy treningi są zawieszone, wykorzystajmy efektywnie ten czas wszyscy. Trenerzy przygotowują plany treningowe. Twórzmy konspekty, kształćmy się poprzez czytanie książek, artykułów, czy analizę meczów (o ile nie odwołają wszystkich). Zawodnicy wykorzystajcie też ten czas produktywnie poprzez samorozwój np. trenowanie w warunkach domowych. Sami wiemy, ile można zrobić w domu, zaczynając od różnego typu ''desek'', pompek i wiele innych ćwiczeń, a nawet pokusić się od najprostsze ćwiczenia z piłką.

MKS SYGNAŁ LUBLIN

Zemborzycka 3
Lublin 20 - 450

sygnal.biuro@o2.pl